KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 8805245
*
nr 880 5245
Sidenmålning
Kina, motivet: 66x41
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2014
kl 18:13:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 23:57:17
1
150 kr
7/3 18:31:21
2
500 kr
8/3 17:13:15
3
450 kr
9/3 11:53:25
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:57
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
-
9298 Gouacher
3 st, oramade lösa blad, Indien, bland annat eroti..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:58
*
Sidenmålning
nr 880 5245
Sidenmålning
Kina, motivet: 66x41
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 23:57:17 | 1 | 150 kr |
7/3 18:31:21 | 2 | 500 kr |
8/3 17:13:15 | 3 | 450 kr |
9/3 11:53:25 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:57
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54 -
9298 Gouacher
3 st, oramade lösa blad, Indien, bland annat eroti..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:58